خدمات


 

عملیات حرارتی

 

کارخانه این شرکت مجهز به خط کامل کوره های عملیات حرارتی پیوسته با اتمسفر محافظت شده بوده و توسط سیستم های کنترل تریستوری  خود قادر به انجام عملیات Carburizing , Carbunitriding, Quench & Temper  بر روی قطعاتی حد اکثر تا طول 50 سانتیمتر و به وزن 5 کیلو گرم با دقت بسیار بالا می باشد. با توجه به حساسیت ویژه در انجام پروسه عملیات حرارتی کلیه فرآیند ها بصورت اتوماتیک کنترل میگردند و در نهایت با دستگاه ها و تجهیزات اختصاصی این واحد بصورت دقیق کنترل میشوند.

 

 

 

 

پوشش کاری داکرومت (داکروتایز)

 

 کارخانه این شرکت مجهز به خط کامل پوشش کاری داکرومت بوده و قادر است علاوه بر پوشش کاری اتصالات قطعاتی با طول 50 سانتی متر و تا وزن 15 کیلوگرم را نیز پوشش کاری نماید، این پوشش می تواند تا مدت 1000 ساعت تست حمام نمکی (سالت اسپری  Salt Spray  ) را تحمل نماید و با توجه به مزایای بسیار خاص خود جایگزین پوشش هایی همچون گالوانیزه سرد و گرم شده است به نحوی که در حال حاضر بصورت انبوه در صنایع انتقال نیرو (برق)، صنایع خودروسازی ، صنایع اتصالات و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

آزمایشگاه

 

آزمایشگاه این شرکت یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های کنترل اتصالات در منطقه آذربایجان بوده و دارای تاییدیه صلاحیت آزمایشگاه همکار از طرف سازمان ملی استاندارد می باشد.
بخشی از انواع خدماتی که این آزمایشگاه قادر به ارائه آن می باشد عبارتند لز :

 

- تست آنالیز شیمیایی  انواع فولاد و چدن.
- تست آزمون استحکام کششی، استحکام نقطه تسلیم و درصد ازدیاد طول انواع پیچ و میلگرد و تسمه.
- تست و آزمون بارگواه، جهت پیچ ها و مهره ها و نیز تست  Wedge Loading Test   برای پیچ ها جهت سنجش میزان مقاومت کله پیچ به شنک.
- تست آزمون کلگی برای پیچها Head Soundness Test   جهت سنجش میزان مقاومت کله پیچ به شنک .
- ترک یابی  غیر مخرب به روش مغناطیسی ( (MT .
- تست گشتاور انواع پیچ ها با گرید های مختلف .
- تست سختی سنجی با کلیه روش های رایج راکول ، برینل و وکیرز.
- سختی سنجی با دستگاه  میکرو هاردنس و تعیین میزان دی کربورگی قطعات.
- تست خوردگی ( (Salt Spray   جهت سنجش میزان مقاومت به خوردگی انواع پوشش ها .
- تست میزان چسبندگی پوشش ها Cross hatch Adhesion  جهت شناسایی و سنجش میزان قدرت چسبندگی پوشش به روی قطعه پایه.
- تست ضخامت سنجی  Thickness Test   جهت سنجش میزان ضخامت پوشش بر روی فلزات .
- اندازه گیری از طریق دستگاه پروفیل پروژکتورجهت کنترل  انواع پروفیل دندانه.
- تست تعیین مقدار ضریب گشتاور پیچشی و نیروی پیش تنیدگی

 

 

 

کشش سرد و عملیات تابگیری

 

جهت تولید برخی از قطعات مواد اولیه می بایست با تلرانس های قطری خاصی اماده سازی شوند بدین منظوردر دستگاه کشش مفتول نخست قطر مواد اولیه به سایز مورد نظر تغییر و سپس در دستگاه تابگیر تاب ایجاد شده در اثر عملیات کشش بر طرف میگردد میزان کاهش قطر در هر مرحله از عملیات کشش حداکثر 1 میلیمتر بوده واین عملیات برای میلگرد های از سایز 15 تا 40 امکان پذیر میباشد.

 

 

 

شات بلاست قطعات

 

به منظور تمیز نمودن سطح قعطات از پوسته های ایجاد شده در فرایند فورج گرم وریخته گری یا حذف زنگ ایجاد شده در قطعات از شات بلاست استفاده می گردد. نوع دانه بندی مورد استفاده بسته به نوع و میزان دقت در تمیزی سطح متفاوت می باشد این شرکت با داشتن چندین دستگاه شات بلاست قادر است قطعاتی تا وزن 200 کیلو گرم وحدود 60 سانتیمتررا با طیف وسیعی از دانه بندی های مختلف شات بلاست نماید.